Noc Oscarov cover

Najlepší herec v hlavnej úlohe: Rami Malek vo filme Bohemian Rhapsody

27. 02 2019 12:00 | dg
Rami Malek získal Oscara za najlepšieho herca v hlavnej úlohe
Rami Malek získal Oscara za najlepšieho herca v hlavnej úlohe Foto: Profimedia.sk

Sošku získal za stvárnenie legendárneho Freddieho Mercuryho.

Najväčším favoritom ašpirujúcom na Oscara bol nepochybne Rami Malek za dokonalé stvárnenie legendárneho speváka Freddieho Mercuryho v snímke Bohemian Rhapsody, a tak nebolo žiadnym prekvapením, že si odniesol sošku za najlepšieho herca v hlavnej úlohe.

Tridsaťsedemročný herec s egyptskými koreňmi v ďakovnej reči najprv poďakoval svojej matke. Neskôr sa zamyslel nad tým, čo by bol povedal svojmu mladšiemu ja.

„To dieťa zápasilo so svojou identitou... Myslím na všetkých, ktorí s tým bojujú. Urobili sme film o mužovi gejovi, imigrantovi, ktorý žil svoj život bez toho, aby sa niekomu ospravedlňoval. Fakt, že Freddieho a jeho príbeh dnes večer oslavujem s vami, je dôkaz toho, že presne po takýchto príbehoch dychtíme,“ povedal Rami.

Následne sa opäť vrátil k svojmu pôvodu a rodičom. „Som synom imigrantov z Egypta. Som prvá generácia Američanov a časť môjho príbehu sa píše práve teraz a je nemôžem byť viac vďačný. Tento moment je niečo, čo si budem vážiť do konca svojho života,“ dodal.

 

Profil Ramiho Maleka

Rami Malek, celým menom Rami Said Malek, je americký herec s egyptskými koreňmi. Narodil sa 12. mája 1981 v Los Angeles.

Zahral si vo filmoch ako Noc v múzeu či v oboch častiach štvrtej časti upírskej ságy Twilight - Úsvit. Od roku 2015 hviezdi v televíznom seriáli Mr. Robot.

Práve film Bohemian Rhapsody, v ktorom stvárnil legendárneho Freddieho Mercuryho, mu zaručil nomináciu na Oscara v kategórii Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe.

Snímka pomenovaná po najväčšom hite kapely Queen zarobila už celosvetovo viac než 854 miliónov dolárov, čím sa stala komerčne najúspešnejšou hudobnou životopisnou snímkou v dejinách.

Oficiálny trailer na film Bohemian Rhapsody:

Komentáre (0)