Veľkolepá Noc Oscarov bude plná prekvapení: Veľký návrat známeho markizáka

21. 02 2019 16:30 | jt
Noc Oscarov
Noc Oscarov Foto: Academy of Motion Picture Arts and Sciences

Na oscarovú noc je všetko pripravené!

Na začiatku každého roka sa pozornosť celého zábavného priemyslu a všetkých filmových fanúšikov uprie na nadchádzajúce udeľovanie Oscarov. Všeobecné očakávania vrcholia priamym prenosom zo slávnostného galavečera, kde sa ceny americkej Akadémie filmových umení a vied (Academy of Motion Picture Arts and Sciences, AMPAS) udeľujú.

Milióny milovníkov filmu netrpezlivo sledujú očarujúci ceremoniál, pri ktorom sa rozdeľujú najprestížnejšie ocenenia vo svete kinematografie. Každoročné odovzdávanie Oscarov sa stalo najslávnejšou aktivitou Akadémie filmových umení a vied.

Najviac nominácií, celkovo desať, získali hneď dva filmy - RomaFavoritka (The Favourite). Sklamaní ale určite nie sú ani fanúšikovia filmu Zrodila sa hviezda (A Star Is Born), ktorý získal osem nominácií. Megahit Bohemian Rhapsody, ktorý bodoval na Zlatých glóbusoch v dvoch kategóriách (Najlepší film - dráma a Najlepší mužský herecký výkon v dramatickom filme), bojuje o päť prestížnych sošiek.

Oscary sa udeľujú pravidelne od roku 1929, v roku 2019 budú teda vyhlásené výsledky už 91. ročníka. V priamom prenose z divadla Dolby Theatre v Hollywoode sa v nedeľu 24. februára 2019 aj diváci televízie Doma dozvedia, ktoré snímky a tvorivé osobnosti si v 24 kategóriách odnesú legendárnu zlatú sošku. Priamy prenos sa bude vysielať vo viac než 225 krajinách a teritóriách po celom svete.

Zo štúdia v Záhorskej Bystrici sa divákom Doma bude aj tento rok prihovárať moderátor Roman Juraško, ktorý v štúdiu privíta módnu stylistku Zuzanu Kanisovú, filmového kritika Petra Konečného a šoubizového redaktora Borisa Prša.

Priamy prenos Noci Oscarov štartuje v nedeľu 24. februára 2019 o 00:00 a zostrih toho najzaujímavejšieho odvysiela Doma v nasledujúci večer, v pondelok 25. februára 2019, so začiatkom o 21:30.

 

Komentáre (0)