Fanúšikovia Queenu a Bohemian Rhapsody, tešte sa! Skupina vystúpi na Oscaroch

19. 02 2019 10:00 | dg, tasr
Rami Malek (v strede) so spevákmi zo skupiny Queen - Brianom Mayom a Rogerom Taylorom
Rami Malek (v strede) so spevákmi zo skupiny Queen - Brianom Mayom a Rogerom Taylorom Foto: Profimedia.sk

Skupinu Queen momentálne tvoria oficiálne iba dvaja členovia - Brian May a Roger Taylor.

Britská rocková skupina Queen vystúpi naživo na slávnostnom odovzdávaní filmových cien Oscar, ktoré sa bude konať v losangelskom Dolby Theatre.

Akadémia filmových umení a vied (AMPAS) to oznámila v pondelok na Twitteri. Pozvanie prichádza po kasovom úspechu životopisného filmu Bohemian Rhapsody, ktorý zachytáva príbeh zosnulého frontmana tejto formácie Freddieho Mercuryho. Film je nominovaný v piatich kategóriách.

Zdroj: Twitter/TheAcademy

Skupinu Queen momentálne tvoria oficiálne iba dvaja členovia - Brian May a Roger Taylor. V úlohe speváka sa predstaví Adam Lambert, s ktorým skupina už spolupracovala na koncertných vystúpeniach.

Film Bohemian Rhapsody, pomenovaný po najväčšom hite kapely Queen, zarobil už celosvetovo viac než 854 miliónov dolárov, čím sa stal komerčne najúspešnejšou hudobnou životopisnou snímkou v dejinách, uvádza The Independent.

Bezprostredne nebolo známe, aké skladby skupina zahrá, ani to, v akom čase sa objaví na pódiu. Tohtoročné udeľovanie Oscarov bude po prvý raz za uplynulých 30 rokov bez moderátora.

Bohemian Rhapsody je nominovaný v kategóriách najlepší film, najlepší herec, najlepší strih zvuku, najlepší mix zvuku a najlepší strih. Mercury, ktorého v predmetnom filme stvárňuje nominovaný Rami Malek, zomrel v roku 1991 na AIDS.

Sledujte Noc Oscarov s Romanom Juraškom a jeho hosťami už v nedeľu 24. februára a v zázname v pondelok 25. februára na Doma!

 

Komentáre (0)