Štyri kategórie neodvysielajú počas živého prenosu. Oscarov odovzdajú počas reklamy

14. 02 2019 15:30 | dg
Noc Oscarov 2019
Noc Oscarov 2019 Foto: Academy of Motion Picture Arts and Sciences

Zdá sa, že to nebolo správne rozhodnutie.

Tohtoročné odovzdávanie Oscarov sprevádzajú škandály ešte pred samotným vyhlásením výsledkov. Moderátorom v poradí už 91. ročníka mal byť Kevin Hart. Ten sa najprv tešil z toho, že sa po rokoch čakania dočkal moderovania Oscarov. Radosť mu však dlho nevydržala.

Tridsaťdeväťročný americký herec a komik sa vzdal moderovania galavečera. Ako dôvod uviedol pobúrenie, ktoré vyvolali jeho dávnejšie hanlivé výroky voči homosexuálom. Komunite LGBTQ sa následne za svoje slová ospravedlnil. Slávnostné odovzdávanie tohtoročných Oscarov, ktoré sa uskutoční 24. februára v losangelskom Dolby Theatre, nakoniec nebude mať žiadneho hlavného moderátora.

Akadémia sa okrem toho rozhodla, že štyri kategórie - konkrétne kategórie Najlepšia kamera, Najlepší strih, Najlepší krátky hraný film a Najlepšie masky - budú chýbať počas živého prenosu. Ocenenia odovzdajú víťazom počas reklamnej prestávky, píše Daily Mirror.

„V celej histórii kinematografie existovali veľdiela bez zvuku, farby, príbehu, hercov a hudby. Žiadny film však nikdy neexistoval bez kamery a strihu,“ napísal na sociálnej sieti Twitter režisér snímky Roma, ktorá je nominovaná na Oscara celkovo v desiatich kategóriách.

Zdroj: Twitter/alfonsocuaron

Rozhorčenie prejavil aj herec Russell Crowe, ktorý si najprv myslel, že Akadémia sa rozhodla úplne zrušiť štyri spomínané kategórie. Neskôr ozrejmil, že len nebudú odvysielané počas živého prenosu.

Zdroj: Twitter/russellcrowe

Sledujte Noc Oscarov už v nedeľu 24. februára a v zázname v pondelok 25. februára na Doma!

 

Komentáre (0)