Najlepší film: BlacKkKlansman

23. 01 2019 15:00 | dg
Adam Driver (vľavo) a John David Washington vo filme BlacKkKlansman
Adam Driver (vľavo) a John David Washington vo filme BlacKkKlansman Foto: David Lee/Focus Features via AP

Snímka je nominovaná v šiestich kategóriách.

Na začiatku 70. rokov minulého storočia, kedy sa Spojené štáty ocitli v záplave demonštrácií za ľudské práva, rozšíril mladý černoch Ron Stallworth rady polície v Colorade a stal sa vôbec prvým Afroameričanom v tomto zbore. Jeho prijatie malo umlčať čím viac naštvanejšiu černošskú komunitu. Aby tých zmien nebolo príliš veľa, prevelili Rona do oddelenia evidencie dôkazov, kde mal prekážať čo najmenej. Avšak jeho ambície boli o trošku väčšie.

Ronove ambície boli ale o trochu väčšie. Neustálym tlakom na nadriadených sa mu najskôr podarilo vyzliecť sa z uniformy a v civile sa infiltrovať na politické stretnutia tzv. „čiernych bratov“. Keďže nemal v úmysle donášať na svojich blízkych, zatelefonoval miestnemu predákovi Ku-klux-klanu Davidovi Dukovi (Topher Grace) a omotal si ho okolo prsta. Presvedčivo sa prezentoval ako fanatický vyznávač bielej rasy, David mu na to skočil a po niekoľkých telefonátoch ho vtiahol do štruktúr klanu.

Keď však bolo treba nasadiť do akcie zapálaného rasistu Rona Stallwortha aj fyzicky, úlohy sa ujal jeho kolega Flip Zimmerman (Adam Driver), ktorý s nadšením prichádzal na tajné aj verejné stretnutia členov klanu s cieľom získať čo najviac informácií a prekaziť plánované násilné operácie (CinemArt).

Snímka je nominovaná v šiestich kategóriách - Najlepší film, Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe, Najlepšia réžia, Najlepšia filmová hudba, Najlepší adaptovaný scenár a Najlepší filmový strih.

Sledujte Noc Oscarov už v nedeľu 24. februára a v zázname v pondelok 25. februára na Doma!

 

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Nominácie' */